Юнайтед без Рууни се върна на върха (видео)

.

Манчестър Юнайтед надигра с 3:1 Тотнъм Хотспър на своя “Олд Трафорд” и излезе начело във Висшата лига с 2 точки аванс пред Челси поне за 24 часа. Без Уейн Рууни в състава шампионите надиграха тотално борещия се за попадане в Шампионската лига лондонски тим и ще разчитат на грешка на “сините” срещу Стоук, за да получат предимство в борбата за титлата 2 кръга преди края.

Първата част предложи тотална доминация на Манчестър Юнайтед като гостите приеха играта пред своето наказателно поле и разчитаха на контраатаки. Шампионите стигнаха до няколко положения за гол като най-напечено беше около 30-ата минута, когато удар на Бербатов бе блокиран при меле. Последва опасен шут на българина от около 30 метра, минал покрай вратата. След това Валенсия имаше шанс, но стреля в ръцете на Гомеш. Хубава комбинация между Нани и Евра пък изведе левия бек на стрелкова позиция, но той би опасно над гредата.

Малко преди почивката Тотнъм се активизира и стигна до един по-опасен фаул пред Ван дер Сар. След това Юнайтед отговори с поредното добро положение пред Бербатов, който получи токата на границата на наказателното поле, овладя, но изстрелът му бе висок.

Втората част продължи по същия начин като след няколко пропуска в 54-ата минута Димитър Бербатов организира невероятна атака по левия фланг, напредна към наказателното поле, навлезе в него и пусна феноменален пас с пета към Евра, който моментално бе покосен. Съдията Андре Маринър посочи бялата точка, откъдето Райън Гигс бе безпогрешен за 1:0.

Голът успокои домакините и Тотнъм погледна по-смело към атаката. В 70-ата минута “шпорите” получиха право да изпълнят ъглов удар, при който капитанът Ледли Кинг надскочи всички и реализира за 1:1. Шампионите бяха смутени 2-3 минути след гола, но после тръгнаха в атака и в 81-ата минута стигнаха до втори гол. При една постепенна атака Дарън Флетчър пусна към влезлия Македа, който веднага изведе Нани сам срещу вратаря. Португалецът красиво прехвърли Гомеш.

4 минути по-късно Нани навърза двама бранители и навлезе на скорост в пеналта, където бе повален в гръб от Паласиос. Райън Гигс отново бе безпогрешен за 3:1 като този път предпочете да насочи топката в лявата част на вратата.

След победата "червените дяволи" събират 79 точки. Тотнъм остава 4-ти с 64, но при положение, че Манчестър Сити надиграе Арсенал, "шпорите" ще отстъпят една позиция.