Ливърпул премина през Лийдс (видео)

Ливърпул прие Лийдс Юнайтед за срещата от четвърт-финалната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес домакините успяха да победят с 2:0 благодарение на попадения на името на Дивок Ориги и Бен Уудбърн във второто полувреме.

Гостите започнаха по-силно днес, като Миноле спря Сако още в 3-ата минута. Ливърпул постепенно овладя топката, но допускаше атаки на контра от стария съперник. До края на първата част може би Лийдс беше с двете по-добри положения.

В 54-ата минута Роофе беше близо до гол когато матира Миноле с удар, но топката срещна гредата. В 71-ата минута Вайналдум нацели гредата на Силвестри, но 5 минути след това домакините откриха чрез Ориги, като се възползва от центриране на младока Арнолд на първа греда. В 81-ата минута крайното 2:0 оформи Бен Уудбърн, който от близо завърши предоставена топка от Вайналдум.