Олимпиакос победи Барса в решителен мач от ¼-финалите на Евролигата

На 8 май в Барселона се проведе петият мач от четвъртфиналните серии на Евролигата между Барселона и Олимпиакос. Мачът завърши при резултат 63:59 (9:12, 16:15, 15:13, 23:19) в полза на гостите.

Най-резултатен играч в отбора победител стана американският защитник на Олимпиакос Шакил Маккисик. Той вкара 12 точки и взе две борби. Най-доброто представяне на Барселона демонстрира аржентинският тгард Николас Лапровитола, който записа 17 точки, седем борби и четири асистенции.

Олимпиакос спечели първата среща със 75:77, а Барселона спечели втората с 95:79. В третия мач Барселона спечели с 82:80. В четвъртата по-силен бе Олимпиакос - 92:58.

Тимът от Гърция спечели серията с 3:2 и се класира за финалната четворка на турнира. Финалната четворка на Евролигата ще се проведе в Берлин (Германия) от 24 до 26 май. Настоящият победител в състезанието е Реал Мадрид.