Дортмунд с равенство, Арсенал громи (видео)

Борусия Дортмунд и Андерлехт не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в последен мач от група "D" на Шампионската лига. По този начин германският тим си запази първото място в крайното класиране, след като завърши с равен точков актив с Арсенал, но заради по-добрата си голова разлика остави "топчиите" на втората позиция.

Чиро Имобиле откри резултата в полза на "жълто-черните" след час игра. След това възпитаниците на Юрген Клоп направиха няколко невероятни пропуска пред вратата на гостите. В 85-ата минута Александър Митрович с глава донесе равенството на Андерлехт.

В другата среща от кръга Арсенал победи Галатасарай с 4:1 като гост. Лукас Подолски откри резултата за английския тим още в 3-ата минута. В 11-ата Аарън Рамзи удвои преднината на Арсенал, а малко след това уелсецът отправи втори точен удар. Уесли Снайдер успя да върне едно попадение минута преди края на редовното време, но след него Подолски отбеляза втория си гол в мача.