Атлетико надигра Борусия в Мадрид (видео)

И. Ангелов

Атлетико Мадрид посрещна Борусия Дортмунд в първата четвърт-финална среща от Шампионска лига между двата тима. Преди срещата в Германия домакините от испанската столица спечелиха пред своята публика с 2:1 и ще играят по-спокойно на гости за определяне на един от полуфиналистите в ШЛ.

В 5-ата минута днес Де Пол се възползва от грешка в защитата и откри за 1:0. Положенията пред Атлетико продължиха и изглежда Борусия спеше в първата част на срещата.

В 33-ата минута се стигна и до 2:0 след като отново германците загубиха топка и Гризман намери Лино за хладнокръвен удар.

Във втората част Борусия показа повече желание, но стигна до гол в 82-ата минута когато Алер се възползва безпощадно от попаднала в него отклонена топка - 2:1.