Калсона: Това бе очевидна дузпа

Старши -треньорът на Наполи Франческо Калсона говори за спорната ситуация с падането на нигерийския нападател Виктор Осимен в противниковото наказателно поле в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига с Барселона (1:3).

"Изгледах отново този епизод и ми се стори, че бе чиста дузпа. Тогава чух експерти да казват същото. Не разбирам защо на това ниво ВАР не отнема достатъчно време за вземане на решение. Жалко, защото това можеше да промени съдбата на този мач“, заяви Калсона.

Припомняме, че в 49-ата минута нападателят на неаполитанци Виктор Осимен падна в наказателното поле на противника - Пау Кубарси го настъпи на крака. Реферът Дани Маккели не отсъди дузпа в този епизод и ВАР не го повика пред монитора, за да провери спорната ситуация.

Имайте предвид, че реваншът от 1/8-финалите на Шампионска лига, в който се срещнаха Барселона и Наполи, завърши с победа на каталунците с резултат 3:1. По сбор от две срещи (4:2) отборът от Каталуния достигна четвъртфиналите на турнира.