Борусия взе точка в Айндховен (видео)

ПСВ Айндховен посрещна Борусия Дортмунд в първата среща между двата тима от осминафиналната фаза на Шампионска лига. Днес на Стадион "Филипс" домакините допуснаха първи, но се върнаха до 1:1 и ще се надяват това да е достатъчно когато гостуват за обратната среща в Германия.

В 24-ата минута днес Мален напредна след подаване от Забицер и не остави шанс на Бенитез, след което не отпразнува 1:0 срещу бившия си отбор. До почивката ПСВ пропусна два златни шанса да изравни.

Малко след почивката Тилман спечели дузпа за домакините, която дори потвърдена от ВАР остава спорна, след като Хумелс игра с топката в ситуацията. Това нямаше значение за Де Йонг, който застана зад бялата точка и вкара за 1:1 в 56-ата минута.