Дортмунд шокира Нюкасъл и завърза интригата в тази група

Борусия Дортмунд се поздрави с победа - 1:0 като гост на Нюкасъл в мач от група "F“ на Шампионска лига.

Вратарят на Нюкасъл Ник Поуп направи две феноменални спасявания в 10-ата минута. Той първо отрази много хубав удар на Дониел Мален, а след това веднага спаси удара на Никлас Фюлкруг.

Домакините също опитваха да затруднят Грегор Кобел, на когото се наложи да се намеси решаващо не един и два пъти.

BVB поведе в 45-ата минута. Марко Ройс подаде към Нико Шлотербек, който намери с много добър Феликс Нмеча, а новото попълнение на тима не остави никакви шансове за Ник Поуп, пращайки топката в мрежата.

След почивката "свраките" опитаха да стигнат поне до равен, като дори нацелиха на два пъти греда, но в крайна сметка гостите си тръгнаха към Германия с 3 точки.