Интер измъкна точка при визитата си в Испания, Бенфика с тежка загуба

Интер стигна до много трудно равенство - 1:1 при гостуването на Реал Сосиедад от група "D“ на Шампионска лига. Броени дни след големия успех над големия враг Милан (5:1), днес "нерадзурите" показаха различна игра и бяха близо до това да си изпатят.

Реал Сосиедад влезе силно в мача и още в 3-ата минута Такефуса Кубо проби в наказателното поле на Интер и подаде към Андер Баренетчеа, който стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

Секунди по-късно логичното се случи и резултатът бе открит. Алесандро Бастони допусна много груба грешка, топката му бе отнета от Браис Мендес, който беше сам срещу Ян Зомер и не пропусна да вкара във вратата му.

Съдията Майкъл Оливър показа директен червен картон в 65-ата минута на Николо Барела срещу Браис Мендес. Повторенията показаха, че Барела не настъпва умишлено своя съперник и няма умисъл в действията му. Оливър бе викнат да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР, след което промени първоначалното си решение и отмени червения картон на Барела.

20 минути преди края Кубо центрира от корнер в наказателното поле на Интер, където Микел Мерино стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Ян Зомер и излезе в аут.

Десет минути след това Маркюс Тюрам вкара, но голът не бе зачетен поради засада. Все пак Интер стигна до точката в края на мача. Давиде Фратези намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинският нападател получи отличен пас, бе сам срещу Ремиро и отблизо не пропусна да вкара за 1:1.

В другия мач от тази група РБ Залцбург се наложи с 2:0 като гост на Бенфика. Роко Шимич бе точен от дузпа след четвърт час игра, давайки аванс на гостите. В 51-ата минута интригата приключи, след като Оскар Глох удвои аванса на тима си, като по този начин оформи крайния резултат,  но домакините играха почти цял мач с 10 души заради ранен червен картон на Антонио Силва.