Байерн загуби спечелен мач срещу Рома, Базел излъга Клуж

А. Павлов

Байерн загуби от Рома с 3:2, а Базел би Клуж с 1:0 в двата мача от петия кръг в Група E на Шампионската лига. В двубоя между вълците и баварците последните вкараха две бързи попадения през първата част чрез Марио Гомес в 33-ата и 39-ата минути. Нападателят вкара първия гол след много хубава комбинация, преминала през Тони Кроос и Франк Рибери. Второто попадение на Гомес дойде след голов пас на Томас Мюлер.

През втората част гостите видимо намалиха оборотите. Както по-късно видяхме, това обаче им изигра лоша шега.

Така едва четири минути след смяната на полетата римляните намалиха резултата, след като Марко Бориело се разписа в противниковата врата. 28-годишният състезател беше точен след добра работа на настойчивия в тази ситуация Жереми Менез.

Впоследствие баварците успяваха да пазят крехката си преднина, докато не настъпи заключителната фаза от срещата.

В която на терена се появи емблематичният за Рома Франческо Тоти. Той окрили домакините към атаки. В една от тях Даниеле Де Роси възстанови паритета след асистенция на Йон Арне Рийзе в 81-ата минута.

След още 180 секунди обратът вече бе пълен. Реферът Алберто Ундиано Майенко отсъди дузпа в полза на домакините. Зад бялата точка застана Тоти, който не сгреши, взривявайки нетолкова пълните трибуни на "Стадио Олимпико" - 3:2.

Това попадение бе истински кошмар за пасивните и недостатъчно съсредоточени действия на гостите през второто полувреме.

В края на краищата те не съумяха да коригират резултата и с това допуснаха първо поражение в Група E, която все пак спечелиха. Днес Байерн изгуби спечелен мач. Очевидно Луис ван Гаал трябва да работи доста в психологически аспект.

В другата среща от тази група Базел постигна ценна победа над Клуж с 1:0. Автор на единственото попадение в срещата бе Федерико Алмерарес в 15-ата минута. Със спечелените три точки швейцарците се изкачиха на третата позиция, осигуряваща участие в Лига Европа.