Берицо: Вярвах, че можем да обърнем

Н. Гавазов

Старши-треньорът на Севиля Едуардо Беррицо сподели мнение за равенството 3:3 с Ливърпул в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Напомняме, че англичаните водеха с три гола, но загубиха преднината си през второто полувреме.

"Трябва да поздравя нашите играчи. Мисля, че винаги печелиш, когато играеш такъв футбол. Футболът те възнаграждава, когато атакуваш. През първото полувреме допуснахме голове след индивидуални грешки. Трябваше да обръщаме мача след почивката. През първото полувреме дадохме всичко от себе си, а съперникът даже не премина центъра.

Вярвах, че можем да обърнем след 0:3. Това прилича на демагогия, но е истина. Мислех, че можем да нагнетим опасност пред чуждата врата. Беше ни срам заради първото полувреме, но смятах, че можем да се поправим. Трябваше да започнем да доставяме топката между линиите на съперника, а това се получи с влизането в игра на Франко Васкес. Футболът винаги те учи да не се отчайваш, това се случи и сега", заяви Берицо.