Бразилия с победа над Англия

Може би най-чаканата приятелска среща между Англия и Бразилия се изигра днес на "Уембли" и тя завърши при резултат 1:0 за гостите, затвърждавайки победната статистика на "Селесао" над този съперник в исторически план. Във вече 27 завършили срещи между тези отбори Англия остава с 4 победи, при 12 за съперника и 11 равни.

В първата част видяхме отворен футбол и положения пред двете врати, като бразилците имаха по-големите опасности и Уокър спаси вратата си след като вратарят бе прехвърлен в 12-ата минута. Малко след това бранителят се контузи и напусна, заменен от Конса.

Най-добрият момент за домакините бе пред Уоткинс в средата на тази част, но той стреля високо. В 35-ата минута Пакета в чисто положение бе спрян и от гредата на Пикфорд.

Във втората част отново видяхме пропуски в големи положения от двете страни, но в 80-ата минута 17-годишният Ендрик завърши положение пред Винисиус, което бе спасено, за 1:0. Това е и първият гол на младежа за страната.