Бразилия се препъна срещу Венецуела

Днес, 13 октомври, националният отбор на Бразилия завърши наравно с националния отбор на Венецуела в мач от 3-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2026. Срещата завърши при резултат 1:1.

Първият гол в мача отбелязаха бразилците. В 50-ата минута, след пас на Неймар, Габриел Магаляс порази вратата на съперника. Но в 85-ата минута венецуелците успяха да изравнят. Защитникът Джеферсон Саварино центрира в наказателното поле, а Едуард Бело изравни резултата с удар отгоре.

След три кръга Бразилия е на второ място със седем точки. Венецуела е на шесто място (четири точки). Аржентина оглавява таблицата (девет точки).

Мондиал 2026 ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико. Това е първото Световно първенство, на което във финалния етап ще участват 48 отбора. Груповата фаза вече ще се състои от 12 групи от по четири отбора всяка, като тимовете на първо и второ място и първите осем отбора на трето място продължават към фазата на елиминациите.