Испания пречупи Шотландия, Турция изненада Хърватия

Завърши мачът от 7-ия кръг на груповата фаза на квалификационния турнир за Евро 2024, в който националният отбор на Испания прие представителния тим на Шотландия. Мачът се игра в Севиля на стадион "Олимпико де Севиля - Ла Картуха" и завърши при резултат 2:0 в полза на домакините.

В 60-ата минута на срещата Мактоминей се разписа с пряк свободен удар, но този гол бе отменен от главния съдия на срещата след преглед на ВАР. В 74-ата минута испанският нападател Алваро Мората откри резултата след пас на Хесус Навас. В 86-ата минута Ойхан Сансет отбеляза втория гол.

След пет квалификационни мача за Европейското първенство през 2024 г. националният отбор на Испания спечели 12 точки и в момента заема второ място в класирането на група А. Националният отбор на Шотландия спечели 15 точки в шест квалификационни мача и е на първо място.