Нов срам за родния футбол (видео)

.

Българския футбол достигна до нови измерения, след като отборът на ЦСКА бе разбит с 0:3 от резервите на Рома в последен мач от груповата фаза на турнира за Лига Европа. Така за “армейците” равносметката е 1 точка от 6 мача, докато “вълците” продължават напред като победител в групата.

След сравнително равностойно първо полувреме, в което най-опасното положение бе греда за Рома се стигна до фатална развръзка като в даденото от съдията продължение Черчи с плътен удар с левия крак откри. Това сломи българите, които проспаха втората част. Още в 52-ата минута младокът удвои, останал сам срещу Чавдаров.

От тук насетне италианците започнаха да разиграват бавно, дебнейки за нови грешки в “червената” отбрана. Такива не липсваха като на няколко пъти футболист в черно изскачаше на идеални позиции, но младостта и липсата на опит пречеха на момчетата на Раниери да вкарат нов гол. Все пак и това стана в 89-ата минута като този път Виданов изпусна Баптища, който намери пред празната врата Сардина.