Ботев стигна до труден успех над Санкт Пьолтен (видео)

П. Пенков

Ботев Пловдив стигна до трудна победа с 2:1 над австрийския Санкт Пьолтен в двубой от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Съставът на Велислав Вуцов първи успя да открие резултата на стадион "Лазур" в 38-та минута. Тогава "канарчетата" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Доминик Хофбайер фаулира Мариан Огнянов. Зад топката застана Иван Цветков и реализира.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, който в 56-та минута даде резултат. След изпълнение на корнер, топката беше центрирана в наказателното поле на Ботев, но остана притежание на противников играч, който успя с точен пас да я изпрати на главата на Даниел Сеговия, който изравни резултат. В самият край на мача топката с късмет достигна до младия нападател на Ботев Пловдив - Цветелин Чунчуков, който с точен удар се превърна в герой за българския тим.

Снимка: официален сайт на ПФК Ботев Пловдив