Вердер надви Атлетик, Аустрия Виена и Насионал не успяха да се победят

.

Вердер Бремен победи Атлетик (билбао) с 3:1 в мач от група "L" на Лига Европа.

Аарон Хънт изведе домакините напред в 18-ата минута, а naldo удвои в 41-ата за 2:0. При този резултат завърши първата част на двубоя, който се игра на "Везер Щадион" в Германия.

През второто полувреме Нимайер извърши страхотна глупост и бе изгонен от игра, след като в рамките на четири минути си изкара два жълти картона и съответно червен.

Фернандо Йоренте в 90-ата мин. намали резултата на 2:1, а малко след това реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Торстен Фрингс бе точен от бялата точка и по този начин оформи крайното 3:1 в полза на "бременските музиканти". По този начин Вердер излезе начело в група "L" с 6 точки.

ВЕРДЕР - АТЛЕТИК (БИЛБАО) 3:1

1:0 Хънт (18)
2:0 Налдо (41)
2:1 Йоренте (90)
3:1 Фрингс (90) д.

В другият мач от групата отборите на Аустрия Виена и Насионал не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в Австрия.

Още в 10-ата минута домакините от Виена можеха да открият резултата, но Ачимович пропиля дузпа.

В 35-ата мин. Мичел изведе гостите от португалия напред в резултата, а в 77-ата мин. Шумахер изравни и оформи крайното 1:1.

АУСТРИЯ (ВИЕНА) - НАСИОНАЛ 1:1

0:1 Р.Мичел (35)
1:1 Шумахер (77)