Левски загуби на старта на Лига Европа

.

Левски загуби като гост на Виляреал с 1:0. Сините футболисти се представиха достойно, но въпреки това, предварителните прогнози за победа на "жълтата подводница" се сбъднаха.

Мачът започна напълно очаквано и домакините поеха инициативата от 1-та минута. До 20-та минута на мача, Виляреал създаде няколко опасни положения пред българската врата и само отличните намеси на Петков запазиха вратата му суха.

Още в третата минута Перейра излезна сам срещу българския вратар, но отличен шпагат на Бензукан и последвалата добра намеса на Петков предотвратиха гол. В 5-та минута Егурен стреля с глава след центриране от корнер, но удара му излезна в аут.

В 6-та минута Левски за пръв път погледна към вратат на Диего Лопес. Жоазиньо бе намерен добре на дясното крило и центрира в наказателното поле, но там нямаше никой от неговите съотборници.

В 11-та минута Пирес бе изведен сам срещу Петков, но българският вратар изпревавари бившия френски национал и изчисти с крак. В 18-та минута отново Пирес отправи удар към Петков и отново бе разочарован от вратаря. Изчистената топка попадна в Кани, който стреля над гредата.

Към средата на полувремето Левски се поотърси от първоначалния домакински натиск и изравниха играта. Въпреки че привидно стояха по-затворени, "сините" футоблисти играеха много правилно и чакаха своите шансове на контраатаки.

Тези шансове не закъсняха и в края на полувремето Левски си показа зъбите. Първо Лъчо Балтанов стреля от малко зад точката на дузпата, но топката рикошира в крак на защитник и излезна в корнер. След центрирането от този корнер Шакиб Бензукан стреля с глава, но топката излезна в аут. В последната минута на полувремето Георги Христов бе оставен сам срещу Диего Лопес, но от грницата на наказателното поле стреля право в ръцете на вратаря.

Второто полувреме отново започна с масиран натиск на Виляреал.

В 51-та минута Робер Пирес стреля от пряк свободен удар, но отново бе разочарован от Георги Петков. Малко след това отново Пирес стреля силно, като този път ударът му мина в страни от вратата. В 56-та минута играчите на "жълтата подводница" направиха образцова атака и след като Петков бе преодолян се наложи Веско Минев да чисти от голлинията. След още две минути играчите на Виляреал направиха нова отлична атака и само самоповертвователните намеси на синята защита предотвратиха попадение.

В последвалите минути играчите на Виляреал създадоха още няколко сериозни положения, но така и не успяваха  да стигната до попаден

ие. Все пак в 72-та минута логичното се случи. Влезналият като резерва Джузепе Роси напредна от ляво, центрира добре и Нилмар от няколко метра остави безпомощен Георги Петков за 1:0.

В 74-та минута Жоазиньо бе изведен на добра позиция и ударът му влезна във вратата на Виляреал. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 81-та минута Роси стреля опасно от пряк свободен удар, но Петков показа отличен рефлекс и изби топката.

До края на мача имаше още няколко опастности пред българската врата, но до втори гол не се стигна.

Виляреал - Левски 1:0