Велизар с червен картон, Металург отпадна

.

Украиснкият Металург Донецк загуби с 2:3 от Аустрия Виена след продължения. Така след общ резултат 4:5, австрийците продължават в групите на Лига Европа.

Двубоят започна добре за водения от Николай Костов отбор и в 20-та минута Чиприан Танасе отбеляза за Металург.

Рубен Окоти изравни за австрийците в 36-та минута, а в 56-та минута Хенрих Мхатарян отбеляза за да направи пълен обрат.

В 70-та минута Миленко Ачимович вкара за украинците за да се стигне до пълно равенство от двата мача.

В 90-та минута българският национал Велизар Димитров получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко за продълженията. Австрийците се възползваха от това и в 115-та минута Емин Сулимани отбеляза попедния гол.

Така Аустрия се класира за групите на Лига Европа.