Велик ЦСКА влезе в групите на Лига Европа

.

ЦСКА е в групите на Лига Европа. Това стана факт след велик мач и невероятна победа на червените с 2:1 срещу Динамо (Москва).
Българският тим изигра страхотен двубой, а през второто полувреме вратарят на руснаците Владимир Габулов буквално спаси своите от разгром.

Александър Кержаков откри за руснаците в 10-а минута, но Спас Делев изравни пет по-късно. В 55-а Иван Иванов с глава донесе победата на "армейците".
Така след Левски, ЦСКА е вторият български отбор в групите на Лига Европа.По-късно играе и другият български отбор Литекс който ще изиграе реваншът с Бате.В първата среща "ловчанлий" спечелиха като гости с 0:1 и така има голяма вероятност да имаме трети отбор в групите.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Динамо Москва: 30. Владимир Габулов 4. Марчин Ковалчук 6. Леандро Фернандес 7. Кирил Комбаров 8. Дмитри Хохлов 9. Дмитри Комбаров 10. Александър Кержаков 13. Владимир Гранат 22. Луис Агилар 23. Люк Уилкшир 25. Денис Колодин

ЦСКА: 12. Иван Караджов 2. Павел Виданов 5. Тодор Янчев 6. Кирил Котев 15. Иван Иванов 28. Маркиньос 30. Йордан Тодоров 32. Викторс Морозс 52. Йордан Минев 73. Иван Стоянов 77.Спас Делев