ЦСКА надигра, но не победи прехваления Динамо

.

Отборът на ЦСКА изнесе силен мач срещу Динамо Москва на “Васил Левски”, но не успя да победи руснаците и срещата завърши с удобното за тях 0:0. В 22-ата минута “червените” удариха горната греда след удар на Тимонов. В края на първата част пък удар от фаул на Орлинов срещна странични стълб.

Втората част двата тима играха по-внимателно, Първата сериозна опасност бе пред вратата на българите. Кержаков бе оставен да стреля от границата на наказателното поле, но звездата на Динамо не уцели очертанията вратата. В края пък бе и най-доброто положение за ЦСКА. Благой Пасков изведе Делев сам срещу вратаря леко по диагонал на вратата, но юношата на Пирин не бе точен.

ЦСКА - ДИНАМО (М) 0:0

ЦСКА: Караджов, Виданов, Котев, Иванов, Минев, Янчев, Янев (69 - Пасков), Морозс, Тимонов (58 - Делев), Тодоров, Орлинов (62 - Зехиров).

ДИНАМО: Габулов, Ковалчук, Колодин, Фернандес, Гранат, Кумбаров, Уилкшайър, Холков (83 - Ропотан), Камбаров, Кокорин (66 - Агюар), Кержаков.

СЪДИЯ: Роберт Шьоргенхофер (Австрия)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Орлинов, Янчев (Ц); Фернандес, Кумбаров, Ропотан (Д);

СТАДИОН: "Васил Левски", София, 25 000 зрители