Шахтьор за първи път на финал за УЕФА

.

Шахтьор Донецк се класира за финалната фаза на турнира за Купата на УЕФА след като победи в последната минута с 2:1 Динамо киев. Украинското дерби можеше да влезе в продължения, тъй като първият сблъсък завърши 1:1, но попадението на Илсиньо в 89-ата минута се оказа решаващо. Халфът проникна в наказателното поле и с нисък удар изведе отбора си на финала. Преди това Жадсон откри за домакините в 17-ата минута, а малко след почивката Бангура изравни за столичаните. След този успех Шахтьор ще се изправи в спор за трофея срещу победителя от немския сблъсък Хамбургер - Вердер, който се играе днес вечерта.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ДИНАМО (КИЕВ) 2:1 (1:0)