Марсилия губи от Шахтьор, Украйна размаза Франция

.

Отборът на Шахтьор Донецк стара вторият тим от Украйна, който ще играе на ½-финалите на Купата на УЕФА. “Миньорите” удариха Олимпик Марсилия и във втория мач във френското пристанище този път с 2:1 и с общ резултат 4:1 очакват мача срещу сънародниците си от Динамо, който по-рано днес разцепи друг френски тим – ПСЖ.

В 30-ата минута Фернандиньо откри резултата с прекрасен гол с удар от малък ъгъл, който матира Манданда. От тук насетне домакините се нуждаеха от 4 гола, за да продължат. Те вкараха един в 43-ата минута чрез Бен Арфа, който засече добро центриране на Кабуре.

През втората част марсилци опитаха да вземат поне почетна победа, но и това не стана, тъй като в продължението Луис Адриано ги попари, останал сам срещу Манданда.

МАРСИЛИЯ - ШАХТЬОР 1:2 (общ резултат от двата мача 1:4)
0:1 Фернандиньо (30)
1:1 Бен Арфа (43)
1:2 Л. Адриано (90)

МАРСИЛИЯ (4-3-3): Манданда; Сивели, Илтон, Кана, Тайво (46 - Зенден); Кабор, Шейру, Валбуена (65 - Самаса); Коне, Бен Арфа, Нианг
Старши треньор: Ерик Геретц
ШАХТЬОР (4-4-2): Пятов; Сърна, Чигрински, Кучер, Рат; Хюбшман, Дуляй (45 - Гай), Илсиньо (55 - Вилиан), Фернандиньо; Жадсон, Луиш Адриано
Старши треньор: Мирча Луческу

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кана, Шейру, Нианг (Марсилия); Л. Фабиано, Вилиан (Шахтьор)