Динамо сложи три на ПСЖ у дома

.

Динамо Киев се наложи над ПСЖ с 3:0 и стана първият класирал се за полуфиналната фаза на турнира отбор след като двата тима завършиха при нулево равенство в първия двубой. Домакините поведоха в самото начало на мача с гол на Исмаел Бангура. В ответната атака французите имаха чудесна възможност да изравнят, но ударът с глава на Пеги Люндула срещна гредата. В 16-ата минута вратарят на ПСЖ Ландро си вкара ужасяващ автогол след като по нелеп начин пропусна подадена топка с глава от защитник. Третият гол за Динамо отбеляза Вукойевич в 61-ата минута, който се възползва от избита топка след пряк свободен удар.

ДИНАМО (КИЕВ) - ПСЖ 3:0
1:0 Бангура (4)
2:0 Ландро (16-автогол)
3:0 Вукойевич (61)

ДИНАМО (КИЕВ): Богуш, Юсуф (82-Несмачни), Бетао, Саблич, Ел Кадури, Вукойевич, Алиев, Нинкович (83-Гиоане), Ерьоменко, Бангура (69-Корея), Милевски

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: Ландро, Сеара, Камара, Траоре (17-Бурийон), Арман, Макелеле, Шантом, Клемен (46-Ротен), Сесеньон, Люндула, Оаро (68-Жули)

СЪДИЯ: Франк Де Блекеере (Белгия)
СТАДИОН: "Валери Лобановски", Киев