Динамо, Шахтьор и Удинезе напред в УЕФА

.

Отборите на Динамо Киев, Шахтьор Донецк и Удинезе продължават към ¼-финалите за Купата на УЕФА.

В страхотна драма в Харков местният Металист победи сънародниците си от Динамо с 3:2, но отпада от турнира след 0:1 в първия мач. Металист бе много близо до отстраняване на киевския гранд, тъй като на два пъти повеждаше с 2 гола аванс. Слюсар направи 1:0 в 30-ата минута, а Жажа удвои в 61-ата. Саблич в 68-ата намали на 2:1, но в 72-ата Асеведо направи 3:1 и върна надеждите на домакините. Те обаче бяха попарени от гол на Нинкович в 80-ата минута.

Настоящият носител на трофея Зенит също се разделя с надпреварата. Момчетата на Дик Адвокаат победиха с 1:0 Удинезе, но след 0:2 в първата среща се сбогуват с турнира. Капитанът Тимошчук вкара единственият гол в 35-ата минута.

Отборът на Шахтьор пък изхвърли ЦСКА след победа с 2:0. Първата среща бе завършила 1:0 за “армейците”, но “миньорите” бяха по-убедителни в реванша и с голове на Фернандиньо в 54-ата минута от дузпа. В 70-ата Луис Адриано вкара втория гол, който попари руснаците.