Марсилия взе трети холандски скалп

.

Отборът на Олимпик Марсилия се класира за следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА, след като стигна до равенство 2:2 след продължения като гост на Аякс на “Амстердам Арина”. Това е трети холандски тим, който бе наказан от французите, които преди това превъзмогнаха ПСВ в групите на Шампионската лига и Твенте в 1/16-финалите на УЕФА.

Аякс пръв откри в мача с гол на Ено в 33-ата минута, дошъл след центриране на Луис Суарес и неуспешен опит за изкуствена засада на гостите. Авансът на холандците бе кратък. Само след две минути Коне намери Нианг и сенегалеца прониза Кенет Вермеер, провирайки топката между краката му.

В 74-ата минута Сюлеймани вкара така важния гол за Аякс. Той бе точен с глава след ново прекрасно центриране на Луис Суарес. Този резултата вкара мача в продължение. През първото резултатът не се промени, но в 110-ата минута Тайрън Меърс с  унищожи надеждите на Аякс след центриране на Самаса.

АЯКС - МАРСИЛИЯ 2:2 след продължения, в редовното време 2:1