Галатасарай с добър резултата срещу Хамбургер

.

Отборът на Галатасарай постигна удобно 1:1 като гост на Хамбургер в първи 1/8-финал в турнира за Купата на УЕФА. Турският шампион изигра поредния си силен мач и въпреки че остана с 10 човека си тръгна доволен от “Нордбанк Арина”.

Галатасарай откри резултата в 32-ата минута с гол на Акман, който се разписа с удар в долния десен ъгъл. Второто полувреме започна добре за Хамбургер и немците изравниха още в 49-ата минута с гол на Янсен с воле след центриране на Гереро. В 53-ата минута турците останаха в намален състав, тъй като Емре Ашък задържа отскубналия се Петрич. В края Троховски нацели греда.

ХАМБУРГЕР ШФ - ГАЛАТАСАРАЙ 1:1
0:1 Айхан Акман (32)
1:1 Янсен (49)

ХАМБУРГЕР ШФ: Рост, Боатенг, Алекс Силва (84 - Питройпа), Матайсен, Аого (71 - Олич), Яролим, Бенджамин, Троховски, Янсен, Петрич, Гереро
Треньор: Мартин Йол

ГАЛАТАСАРАЙ: Де Санктис, Сабри, Ашък, Балта, Яман, Йозбек, Айхан, Линкълн (59 - Гювен), Арда (83 - Шаш), Кюъл, Нонда (74 - Юмин Каран)
Треньор: Бюлент Коркмаз

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Гереро, Аого, Яролим, Боатенг (Х); Йозбек, Арда, Аман (Г)