Галатасарай с победа над Бордо в култов мач

.

Галатасарай с  победа над Бордо в култов мач

Турският шампион Галатасарай продължава към 1/8-финалите на Купата на УЕФА след невиждана драма в срещата реванш с френския Бордо, играна на “Али Сами Йен” в Истанбул. “Джим Бом” спечели с 4:3 с гол на Сабри в 90-ата минута като първия двубой бе завършил 0:0.

Гостите поведоха още в 1-ата минута с гол на Белион, но след това турците обърнаха нещата до 3:1 благодарение на Арда (42), Кюъл (45) и пак Арда (64). Това бе добър резултат за тях, но Бордо не се примири и с голове на Шамак в 72-ата и Кавенаги в 75-ата минута отново бе по-близо до класиране напред.

В последната минута обаче домакините получиха корнер и след центрирането французите не изчистиха добре. Топката попадна в Сабри, който стреля ниско от границата на наказателното поле и кълбото премина през куп от играчи и влетя в мрежата взривявайки трибуните.