Спортинг би Цюрих без Божинов, Миланов с цял мач за Васлуй

Спортинг Лисабон победи като гост Цюрих с 2:0 в мач от от груповата фаза на турнира Лига Европа. Българинът Валери Божинов не взе участие за своя тим, като изгледа срещата от резервната скамейка.

Португалците вкараха и двата си гола през първото полувреме. Инсуа в 4-ата откри резултата, Ван Валфсвинкел в 21-ата оформи крайния резултат. Гостите можеха да си тръгнат и с по-сериозен резултат, но те нацелиха на два пъти гредата.

Българският национал Живко Милано игра цял мач при равенството 2:2 като гост на италианския гранд Лацио. Мачът на „Олимпико” бе от група „D” Лига Европа. Сисе откри за домакините в 33-ата минута от дузпа. Два гола на Уесли (59 и 63-дузпа) дадоха преднина на Васлуй. Скули изравни в 71-ата минута. Лацио завърши мача с 10 души след червен картон на Заури в 62-ата минута.