Милан с нов успех срещу Славия Прага

Италианският гранд Милан победи Славия Прага с резултат 3:1 на "Фортуна Арена“ в чешката столица в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира Лига Европа. По този начин с общ резултат от 7:3 "росонерите" продължават спокойно към 1/4-финалите на надпреварата.

В 20-ата минута Томаш Холеш получи директен червен картон и задачата на Славия стана още по-трудна.

След половин час игра Леао намери Пулишич в наказателното поле, а американецът преодоля вратаря на Славия с изстрел в долния десен ъгъл.

Само три минути след това италианският гранд стигна до втори гол. Тео Ернандес подаде към Рубен Лофтъс-Чийк, който не остави шансове на стража на домакините, след като прати кълбото под напречната греда.

До почивката падна още един гол в шестата минута от добавеното време, когато Рафа Леао заби истински шедьовър. Португалецът получи от Пулишич на около 20 метра пред вратата и с бомбен шут прати неспасяемо кълбото в горния ляв ъгъл на слисания Станек за 0:3.​

След почивката мачът просто се доиграваше. В 85-ата минута Матей Юрасек получи от Христо Зафейрис и с прецизен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Менян.