Милан с проблемна победа над Славия, Марсилия помете Виляреал

Милан победи Славия Прага с 4:2 в мач от осминафиналите на Лига Европа.

В 26-ата минута гостите от Чехия останаха с десет души, след като Ел Хаджи Малик Диуф бе изгонен. В 34-ата минута нападателят Оливие Жиру изведе Милан напред. Автор на асистенцията бе Рафаел Леу.

В 36-ата минута играчът на гостите Давид Дудера направи резултата 1:1. В 44-ата минута халфът на Милан Теяни Рейндерс отново изведе отбора си напред. Две минути по-късно Рубен Лофтъс-Чийк направи 3-1. В 65-ата минута влезлият като резерва Иван Шранц вкара второто попадение за Славия, намалявайки разликата от Милан на един гол. В 85-ата минута Кристиан Пулишич докосна топката след удар на Леао, като по този начин вкара четвъртия гол за своя тим.

Реваншът е на 14 март в Чехия.

Френският Марсилия победи съкрушително испанския Виляреал с резултат 4:0. За домакините Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза дубъл, Джордан Веретут отбеляза един гол , а защитникът на Виляреал Йерсон Москера прати още един гол в собствената си врата.

Германският Фрайбург победи с минимален резултат Уест Хем Юнайтед. Единственият и победен гол отбеляза нападателят на домакините Михаел Грегорич .

Португалският Бенфика и шотландският Рейнджърс пък направиха резултатно 2:2. Том Лоурънс и Дуйон Стърлинг отбелязаха за гостите. Анхел Ди Мария отбеляза за Бенфика. Също за Рейнджърс, Конър Голдсън прати топката в собствената си врата.