Рома разби Брайтън

Рома посрещна Брайтън в първата среща от осминафиналната фаза на Лига Европа. Днес на "Стадио Олимпико" домакините практически решиха изхода от двата кръга с 4:0 победа, която не е особено вероятно англичаните да обърнат в своя полза на домашна почва.

В 14-ата минута Дибала откри с перфектно включване на ръба на засадата, което ВАР потвърди за гол - 1:0. По-рано гредата спаси "вълците", а и Уелбек се отличи с голям пропуск. Така в 43-ата минута точно преди почивката Лукаку оформи 2:0 след грешка на гостите.

На почивката Брайтън замени Енцисо с Фати, но нещата не се подобриха откъм резултат, макар играта да бе добра. В 64-ата минута Рома отново удари с 3:0 чрез Манчини, който се включи за центрирането на Ел Шаарави.

В 68-ата минута отново Ел Шаарави създаде гол и за Кристанте и 4:0.