Две класики в група С

.

Двата мача в група С на турнира за Купата на УЕФА завършиха с класически победи за домакините.

В Белгия тимът на Стандарт Лиеж разгроми с 3:0 италианския Сампдория. Головете паднаха още през първата част и бяха дело на Де Камарго в 23-ата, Ониеву -35-ата и Йованович в 43-ата. С победата белгийците държат първото място с 3 победи в 3 мача.

Севиля очаквано надигра Партизан на “Санчес Писхуан” също с 3:0. Луиш Фабиано откри от дузпа в 32-ата минута, а в 45-ата Ренато удвои. В 73-ата отново Фабиано направи 3:0. Севиял е втори в групата с 6 точки, но мястото на тима на 1/16-финалите още не е сигурно, тъй като Щутгарт и Сампдория имат по 4 точки. Партизан изигра последния си мач като остана на 5-та позиция с 0 точки.

Стандарт – Сампдория 3:0
1:0 – Де Камаро 23
2:0 – Ониеву 35
3:0 – Йованович 43

Севиля – Партизан 3:0
1:0 – Фабиано 32
2:0 – Ренато 45
3:0 Фабиано 73