Удинезе поведе в група D, НЕК изпревари Спартак

.

Отборът на Удинезе оглави класирането в Група D на Шампионската лига след победа с 2:1 над Динамо Загреб на “Стадио Фриули”. Това бе трета победа за “бяло-черните” в 3 мача и с актив от 9 точки те са почти сигурен победител в потока. Головете за Удинезе в срещата отбелязаха Куаляреал в 5-ата и Ободо в 77-ата минути. В 92-ата Бишчан отсрами хърватите, които се разделят с турнира, след като от 4 мача имат само 3 точки и са последни. В 76-ата минута срещата бе закратко прекратена, след като феновете на гостите обсипаха терена с ракети.

В мач от същата група холандския НЕК взе важна победа над руския Спартак Москва с 2:1 като гост. Така тимът от Ниймеген изпревари московчани по голова разлика. Двата тима са 3-ти и 4-ти с по 3 точки и в зависимост от представянето им в последния кръг ще стане ясно кой ще продължи напред. На “Лужники” Ковалчук даде аванс на Спартак във 2-ата минута. В 84-ата обаче Ван Буекеринг изравни, а в 87-ата Шане вкара втори гол за НЕК.

Удинезе – Динамо Загреб 2:1
1:0 – Куалярела 5
2:0 – Ободо 77
2:1 – Бишчан – 90

Спартак М – НЕК Ниймеген 1:2
1:0 – Ковалчук 2
1:1 – Ван Буекеринг 84