Олимпиякос и Валенсия с убедителни победи

.

Отборът на Олимпиакос постигна твърде убедителна победа срещу Бенфика с 5:1 в мач от група Б от турнира за Купата на УЕФА. Домакините откриха резултата 60 секунди след първия съдийски сигнал. Точен бе Галети след грешка на вратаря Куим. В 17-ата минута Пацацоглу удвои, а 6 минути по-късно Диого проби през наказателното поле и не остави шанс на португалския страж. Луиш върна надеждите на Бенфика в 33-ата минута след чудесно двойно подаване. Минута преди края на полувремето Белуши с диагонален шут попари за пореден път вратата на гостите. Крайния резултат оформи Диого с второ попадение в 53-ата минута.

Валенсия пък разби Розенборг с 4:0 в среща от група Г на турнира. "Прилепите" поведоха в 22-ата минута с гол на Мата. През втората част се разписаха Ернандес в 77-ата минута, а в самия край на мача Бараха и Хоакин затвърдиха убедителната победа на гостите. След този успех Валенсия заема второ място в групата с 4 точки като лидерът Сент Етиен има 7 точки.

ОЛИМПИАКОС - БЕНФИКА 5:1

1:0 Галети (1)
2:0 Пацацоглу (17)
3:0 Диого (23)