Ман Сити и Тотнъм с победи навън

.

Отборите на Манчестър Сити и Тотнъм записаха ценни победи далеч от Англия, с които реално си осигуриха участие в следващата фаза за Купата на УЕФА. Гражданите вече имат 6 точки от два мача, докато “шпорите” са със същия актив, но след 3 срещи. И двата тима водят в групите си.

Манчестър Сити надигра категорично с 2:0 немския Шалке 04 на “фелтинс Арена”в Гелзенкирхен. Първото попадение отбеляза Бенжани Мварувари в 31-ата минута. Тогава той получи нисък пас от Стъридж и от малък ъгъл бе безпощаден. В 66-ата минута пък Стивън Айлънд  удвои, след като Бенжани м удаде чудесен пас копвайки топката над защитниците на “миньорите”.

В същото време Тотнъм победи с 1:0 холандския НЕК Ниймеген. За лондончани още в 14-ата минута точен бе Джейми О’Хара. Тогава Гарет Бейл центрира от ляво, Фрейзър Кембъл стреля в гредата, но там бе голмайсторът, който да добави навреме. Положението на НЕК в групата е тежко, след като от 2 мача тимът е с 2 загуби.

ШАЛКЕ 04 - МАН СИТИ 0:2
0:1 Бенжани (31)
0:2 Айлънд (66)

ШАЛКЕ: Нойер, Вестерман, Бордон (Хаудес 73), Пандер, Рафиня, Ракитич (Асамоа 62), Енгелаар, Джоунс, Фарфан, Алтънтоп (Санчес 80), Курани

МАН СИТИ: Харт, Ричардс, Компани, Дън, Гаридо (Бол 46), Райт-Филипс, Хаман, Айлънд, Васел, Бенджани (Жо 84), Стъридж

Жълти картони: Айлънд, Ричардс (М)

НЕК - ТОТНЪМ 0:1
0:1 О`Хара (14)

НЕК: Бабош, Фернадес (Чибамба 81), Висгерхоф, Зомер, Ел-Акчауи, Радомски (Кивуву 46), Сибум (Буаузан 65), Давидс, Шьоне, Ван Бюкеринг, Ел Кабир

ТОТНЪМ: Гомес, Гюнтер, Доусън, Уудгейт, Бейл, Бентли (Мейсън 90), Зокора, Хъдълстоун, О`Хара, Бент (Ленън 71), Кембъл (Обика 83)