Ман Сити с първа победа в групите

.

В първия си мач в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА Манчестър Сити победи Твенте с 3:2 в напрегнат и динамичен двубой. Като титуляр за "небесно сините" се появи Дариуш Васел, който отсъства от терена през последните 4 месеца. Домакините поведоха още в началото с гол на Шон Райт-Филипс след асистенция на Жо. В 17-ата минута Сабелиа бе ударен в главата, но холандците се възползваха от ситуацията и Елиа изравни. Втората част започна добре за Манчестър Сити и те стояха по-добре на терена. В 57-ата минута Робиньо отново изведе своите напред с прецизен шут, а няколко минути по-късно влезлият като резерва Бенжани Мварувари покачи на 3:1. Въпреки бързо натрупаната преднина на противниците, домакините бързо се окопитиха и върнаха едно попадение чрез Виелерт след корнер, но до равен така и не се стигна.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ТВЕНТЕ 3:2
1:0 - Райт-Филипс (2)
1:1 - Елиа (17)
2:1 - Робиньо (57)
3:1 - Бенжани (62)
3:2 - Виелерт (64)