Щутгарт бе твърде силен за Партизан

.

Отборът на Щутгарт постигна първа победа в група С на шампионската лига, надделявайки с 2:0 над сръбския шампион Партизан. Мачът не бе никак лесен за немците и успехът им дойде в последните 15 минути, когато се развихри Марио Гомес. Той пречупи защитата на сърбите в 76-ата минута с точен удар от 25 метра намерил долния десен ъгъл. Второто му попадение дойде 4 минути по-късно и доста приличаше на предишното изпълнение.

В същото време в Група В Херта записа второ равенство, този път 0:0 като гост на Металист Харков. За украинците това беше първа среща, тъй като в миналия кръг те почиваха.

ЩУТГАРТ – ПАРТИЗАН 2:0
1:0 Гомес (76)
2:0 Гомес (80)

ЩУТГАРТ: Леман, Осорио, Делпиер, Манин, Хилберт (Хитцълшпергер 62), Ланиг, Пардо, Елсон (Бока 78), Трьош, Марика (Какау 67), Гомес

ПАРТИЗАН: Божович, Стеванович, Джорджевич, Кнежевич (Паунович 74), Обрадович, Петрович, Джука (Фейса 83), Морейра, Тошич, Диара, Богунович

Жълти картони: Хилберт (Щ); Кнежевич, обрадович (П)

МЕТАЛИСТ – ХЕРТА 0:0

МЕТАЛИСТ: Гориайнов, Ганчаржик, Обрадович, Майдана, Бордиан, Валеев, Едмар, Слюсар (Тришович 58), Гай, Девич (Фомин 84), Жажа

ХЕРТА: Дробни, Кака, Фридрих, Шахед, Шимунич, Сантос, Дардай, Щайн, Воронин (Рафаел 82), Качар (Люстенбергер 77), Пантелич

Жълти картони: Майдана, Валяев, Девич (М); Шимунич, Качар (Х)