И пак резил за Тотнъм

.

Английският Тотнъм загуби първия си мач в груповата фаза на УЕФА, отстъпвайки с 0:2 като гост на Удинезе. Първото попадение за фриулианците дойде в 24-ата минута и бе дело на звездата им Антонио Ди Натале. Той бе точен от дузпа отсъдена за нарушение на Аурелио Гомеш срещу Куаярела. Бразилският вратар на "шпорите" изгуби нелепо върната към него топка и се видя принуден да фаулира нападателя. В 57-ата минута Джейми О'Хара получи червен картон и Тотнъм остана с 10 души на терена. Това улесни Удинезе и в края на мача удвоиха резултата чрез младата си звезда Пепе след бърза контраатака.

УДИНЕЗЕ - ТОТНЪМ 2:0

1:0 - Ди Натале (24-д)
2:0 - Пепе (86)

УДИНЕЗЕ: Ханданович, Мота, Кода, Домизи, Лукович (89 - Паскуале), Инлер, Д`Агостино (86 - Флоро Флорес), Исла, Санчес (79 - Пепе), Куаярела, Ди Натале

ТОТНЪМ: Гомес, Хътън, Кинг, Уудгейт (64 - Дос Сантос), Асу-Екото (46 - Модрич), Ленън, Зокора, Бейл, Джинъс, О`Хара, Бент