Арсенал с труден успех, Евертън с издънка у дома

В. Мухарски

Арсенал се наложи над Цървена звезда с 1:0 в среща от груповата фаза на Лига Европа. Всичко в този мач се реши в заключителните минути. В 80-ата минута сърбите останаха с човек по-малко не терена, след като Милан Родич беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Малко след това Арсенал стигна до победата. След страхотна комбинация, топката стигна до незабележимия в мача Оливие Жиру, който с ножичен удар донесе успеха за лондончани.

В друг мач с английско участие Евертън загуби у дома от Лион с 1:2. Фекир (6) откри рано от дузпа, а Уилямс (69) изравни. Точка на спора сложи Траоре, оформяйки крайния резултат 15 минути преди края. Иначе срещата ще се запомни и с грозните сцени по време на двубоя, като при една спорна ситуация играчи от двата тима си налетяха, но за щастие ситуацията бързо бе овладяна и до нещо по-сериозно не се стигна.