Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 08.04.2010
Час: 22:05
Съдия: Флориан Майер (Германия)

В четвъртък във втори двубой от четвърт-финалната фаза на турнира Лига Европа, Атлетико Мадрид приема на "Висенте Калдерон" гостуващия тим на Валенсия. Миналата среща, която се изигра на "Местая" завърши при резултат 2:2. Атлетико в момента заемат 10-та позиция в класирането с актив от 40 точки. Досега през сезона в Примера дивисион те записаха общо 11 победи, 7 равенства и 12 загуби. В последният кръг на първенството, тима воден от Кике Санчез Флорес записа домакинска победа с 3:0 над Депортиво Ла Коруня. Тогава с попадение за тима се записаха Хуанито, Диего Форлан и Тиаго.

Хосе Антонио Рейес и Хуан Валера остават под върпос за срещата, след като тренириха отделно от основния състав през тази седмица. Тиаго и Ибрахима пък не са картотекирани за Лига Европа, така че няма да фигурират в двубоя. Луис Перейра трябва да се върне в стартовите единайсет след като изтърпя наказанието си.

Техните съперници Валенсия се намират на 3-та позиция във временното класиране с 56 точки, на 21 точки от борещите се гиганти за трофея през този сезон - Реал Мадрид и Барселона. Досега през кампанията тима на Унай Емери успя да регистрира 16 победи, 8 равенства и 6 загуби. В последната изиграна среща от Примера дивисион, те успяха да победят пред 30 000 души на "Местая", тима на Осасуна с 3:0.

Мениджъра на гостите Унай Емери ще има проблеми с избирането на подходящите защитници за тази среща. Луис Мигел, Анжел Деалберт и Джеръми Матю са аут заради физически оплаквания. Освен това Бруни е наказан, а Алексис и Давид Навари са под съмнение. Халфовата линия също ще е проблемна за мениджъра. Евър Банега ще трябва да изтърпи наказание, а Карлос Марчена и Давид Албелда са контузени, докато нападателят Алехандро Домингес не е картотекиран.

Мисля, че Атлетико ще спечелят в този двубой поради многото контузени футболисти в противниковия отбор.