Наполи измъкна победата от Парма (видео)

Наполи постигна важен успех с 2:1 като гост на Парма в мач от италианската Серия "А" от 26-ия кръг на шампионата. Домакините започнаха по-добре срещата, но пропуснаха няколко добри положения. Така се стигна до 39-ата минута, когато съдията отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Наполи. Единсон Кавани пропусна от бялата точка. Минути по-късно той поправи грешката си и отбеляза за 1:0.

След почивката паднха останалите попадения. Парма изравни чрез Кристиан Дзакардо в 77-ата минута. Крайния резултата оформи Езекиел Лавеци - 4 минути преди края на срещата. Той се възползва от хубаво подаване на Кавани и вкара за крайното 2:1. В 90-ата минута Лавеци пропусна да реализира дори трето попадение, но нямаше късмет и нацели страничната греда. Тимът от Неапол е пети с 43 точки, а Парма е 14-ти с 29 пункта.