Алегри: Досадно е да не спечелиш такъв мач

Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри призна, че е разстроен след снощния мач с Фиорентина. Както е известно, двата отбора излязоха един срещу друг в двубой от 12-я кръг на Серия А и въпреки превъзходството си, „росонерите" не успяха да победят своя съперник, завършвайки при резултат 0:0. Скандалният момент в срещата бе в 17-та минута, когато главният съдия Мацолени отмени гол на Зеедорф заради несъществуваща засада.

„Досадно е да не спечелиш такъв мач", заяви Алегри, чийто отбор през първата част владееше топката в 75% от времето. Направихме всичко възможно, за да победим и на практика не позволихме на съперника да застраши вратата ни. Това беше много хубав мач за нас, в който трябваше да вкараме гол. Да, голът на Зеедорф бе несправедливо отменен и не разбирам, защо арбитъра не го зачете", заяви Алегри за Sky Italia.