Алегри: Важен е резултатът

Старши -треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри коментира победата над Фиорентина с 1:0.

"Работим всеки ден, за да станем по-добри. Има и психологически моменти, все пак отдавна не сме печелили Серия А. През първото полувреме нищо не ни заплашваше. Три от головете ни бяха отменени заради сантиметър засада, създадохме и положения през второто полувреме.

Да, рискувахме да допуснем в края на мача след техническа грешка, но не бих винил играчите. Те правят добър сезон, ние правим всичко, за да спечелим възможно най-много точки.

Искаме да имаме топката 90 минути, да отправим 30 удара, но не мисля, че някой може да постигне това дори и в мечтите си. Сега най-важен е резултатът.

Трябваше да водим с 2:0 на полувремето. Те не вкараха втория гол и бе неизбежно Фиорентина да започне да се бори. Имахме шансове в резултат на контраатаки и можехме да ги използваме по-добре“, заяви Алегри.