Интер уверено победи Емполи

Днес, 1 април, завърши мачът от 30-ия кръг на италианската Серия А между Интер и Емполи. Мачът се игра на стадион "Сан Сиро" (Джузепе Меаца) в Милано и завърши при резултат 2:0 в полза на "нерадзурите".

Домакините откриха резултата в мача още в шестата минута. Това стана след точен удар на защитника Федерико Димарко. Нападателят Алексис Санчес удвои аванса на миланци в 81-ата минута. Гостите не успяха да разпечатат вратата на съперника.

След 30 кръга на италианското първенство Интер събра 79 точки и е на първо място. На свой ред, след подобен брой кръгове от Серия А, Емполи спечели 25 точки и е на 18-о място.

Този сезон отборите се срещнаха в петия кръг на италианската Серия А. В този мач миланци победиха с 1:0.