Рома се добра до точка срещу Фиорентина

Рома стигна до драматично равенство 2:2 срещу Фиорентина в двубой от 28-ия кръг на Серия А.

Селекцията на Винченцо Италиано поведе в резултата още в 18-ата минута, когато Лука Раниери откри след асистенция на Гонзалес.

В 58-ата минута Рома съумя да се върне в мача, след като Уар се оказа най-съобразителен и с удар отблизо получи заслужените аплодисменти от своя емоционален наставник Даниеле Де Роси.

Фиорентина отново излезе напред в резултата десет минути след това. Бираги центрира към Андреа Белоти, а той свали топката за Роландо Мандрагора, който отблизо я прати в мрежата на Свилар.

В 80-ата минута Фиорентина получи дузпа, но Свилар спаси изстрела от 11-те метра на Бираги.

В последната минута на добавеното време, Ндика свали с глава центриране от корнер към Йоренте. Централният бранител намери кълбото и го запрати точно под горната греда за крайното 2:2.