Наполи прекърши Ювентус

Н. Гавазов

Завърши двубоят от 27-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Наполи и Ювентус. Мачът се игра в Неапол на стадион "Диего Армандо Марадона" и завърши с победа за домакините с 2:1.

Тимът от Неапол откри резултата в края на първото полувреме. В 43-ата минута Хвича Кварацхелия даде преднина на домакините. Гостите възстановиха равновесието в 81-ата минута. Федерико Киеза се разписа за торинци.

В 88-ата минута Виктор Осимен имаше възможност да изпълни дузпа. Нападателят на домакините не отбеляза, но Джакомо Распадори успя да завърши.

След 27 кръга от италианското първенство Ювентус има 57 точки и е на второ място на 12 точки зад лидера Интер. Наполи събра 43 точки и е седми в класирането на Серия А.