Рома отстрани Фейнорд след дузпи

Завърши реваншът от 1/16-финалите на Лига Европа, в който се срещнаха Рома и Фейенорд. Мачът се игра на "Стадио Олимпико" в Рим, а крайният резултат е 1:1 (4:2 при дузпи) в полза на Рома.

Така при резултат от два мача резултатът е 2:2 - Рома спечели дузпите, благодарение на които се класира за 1/8-финалите на Лига Европа.

В петата минута мексиканският нападател на Фейенорд Сантяго Хименес откри. В 15-ата минута резултатът беше изравнен от италианския полузащитник на домакините Лоренцо Пелегрини, който се разписа от пас на Стефан Ел-Шаарави.

При дузпите Леандро Паредес , Браян Кристанте , Хусем Ауар и Никола Залевски отбелязаха за римския тим. За нидерландците точни бяха Аясе Уеда и Куилиндши Хартман. Ромелу Лукаку (Рома), Давид Ганцко и Алиреза Джаханбакш (и двамата Фейенорд) пропуснаха дузпите си.