Класика за Рома срещу Фрозиноне

Рома се наложи над Фрозиноне с 3:0 като гост в мач от 25-ия кръг в италианската Серия А.

Рома успя да поведе в 38-ата минута, когато Деан Хуйсен направи страхотен рейд през средата на терена, който завърши с удар от средна дистанция, не оставяйки никакви шансове на Стефано Турати да отрази.

Второто полувреме започна с натиск от страна на футболистите на Де Роси, който даде резултат в 71-ата минута, когато Сардар Азмун бе на правилното място в точни момент, за да се възползва от рикошет в наказателното поле на Фрозиноне и да реализира за 2:0.

Леандро Паредес пък се разписа в 81-вата минута от дузпа, която беше свирена след проверка с ВАР заради игра с ръка на Калеб Околи при удар на резервата Томазо Балданци.

Така "вълците“ се върнаха на победния път, след като не успяха да спечелят сблъсъците си с Интер (2:4) и Фейенорд (1:1). Рома вече има 41 точки в актива си, заемайки 6-то място в Серия А, докато Фрозиноне е на 15-та позиция с 23 пункта.