Интер се справи с Фрозиноне

В рамките на 12-ия кръг на италианската Серия А Интер прие на свой терен Фрозиноне.

Отборът на Симоне Индзаги победи гостите, отбелязвайки две попадения във вратата им.

В 43-та минута Федерико Димарко получи топката на тъчлинията и напредна няколко метра, след което изстреля топката от повече от 30 метра напълно изненадващо. Този нестандартен ход се оказа шокиращ за вратаря на Фрозиноне Стефано Турати, който не успя да се върне назад и така миланци поведоха.

Интер довърши съперника си в началото на втората част - Маркюс Тюрам получи кълбото на левия фланг, влезе в наказателното поле и там бе фаулиран. С отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар се нагърби Хакан Чалханоолу, който направи резултата 2:0.

Интер - Фрозиноне 2:0

Голове : Димарко 43, Чалханоглу 48 (пен).

Интер : Зомер, Дармиан, Ачерби, А. Бастони, Дъмфрис (Де Врей 61), Чалханоглу (Сенси 81), Барела, Мхитарян (Фратези 69), Димарко (Аугусто 81), Тюрам (Арнаутович 71), Лаутаро Мартинес.

Фрозиноне : Турати, Монтеризи, Околи, Маркица, Лирола (Ибрахимович 55), Мацители (Брешанини 35), Баренечеа (Казо 81), Ойоно, Суле, Рение (Жорж 81), Шуни (Хедира 55).